بذر گل سکه ای یا علف ماه
بذر گل سکه ای یا علف ماه
قیمت: 299,000 ریال
خرید
بذر گل سکه ای یا علف ماه


بذر گل سکه ای یا علف ماه
شرح محصول:

گیاه سکه ای یا علف ماه یک گیاه قدیمی دو منظوره است. این گیاه گل های معطر و زیبایی در بهار تولید می کند و گل ها در اواخر تابستان به غلاف های بسیار زیبای بیضی شکل، نقره ای رنگ و درخشان تبدیل می شوند که در دسته گل های خشک استفاده زیادی دارند. گیاه سکه ای یک گیاه دو ساله است که در سال دوم شاخه ها بزرگ تر می شوند. گل سکه ای در کریسمس و سال نو محبوبیت زیادی دارد. این گیاه بومی جزایر بریتانیا است. گیاه سکه ای به اندازه 60 تا 90 سانتی متر بلند می شود.

در صورتی که گیاه سکه ای در خانه نگه داری شود، زمانی که گل ها به غلاف تبدیل می شوند باید آن ها راچید و در یک مکان خشک آویزان کرد. امروزه بسیاری از افراد ترجیح می دهند گیاه سکه ای را برای تزیین باغ و فضای سبز پرورش دهند. گل ها در رنگ های بنفش و صورتی یا ترکیبی از دو رنگ هستند که در غروب آفتاب درخشش بسیار زیبایی دارند. گیاه سکه ای یک گیاه محبوب برای زنبورها و پروانه ها می باشد و رشد سریع و آسانی دارد.

بعد از یک فصل طولانی گل ها به غلاف تبدیل می شوند. زمانی که غلاف ها خشک می شوند پوشش سبز بیرونی آن ها می افتند و قسمت نقره ای رنگ و درخشان ظاهر می شود که شبیه سکه هستند، به همین دلیل به آن گیاه سکه ای می گویند.

کاشت گیاه سکه ای یا علف ماه

بذرهای گیاه سکه ای را می توان در بهار تا اواخر تابستان کاشت. بذرها را می توان مستقیما در زمین کاشت، در غیر این صورت می توان آن ها را در سینی نشا حاوی خاک لومی و کمپوست کاشت و بذرها را با خاک پوشش داد و در یک مکان روشن و گرم در خانه نگه داشت.

کاشت بذرها به صورت مستقیم در زمین

بذرها را به صورت مستقیم در عمق 0/5 سانتی متر بکارید، فاصله بین بذرها را 38 تا 45 سانتی متر در نظر بگیرید. دانه ها را به آرامی با خاک بپوشانید.خاک را تا زمان جوانه زنی مرطوب نگه دارید، سعی کنید آبیاری را با آبپاش به آرامی انجام دهید تا جای بذرها تغییر نکند. اگر جوانه ها خیلی شلوغ به نظر رسیدند آن ها را تنک کنید. جوانه زنی بذر گیاه سکه ای 7 تا 28 روز طول می کشد. دمای مناسب برای جوانه زنی بذر گیاه سکه ای 21 درجه سانتی گراد است.

کاشت بذرها در خانه

بذرها را می توان در یک سینی نشا یا به صورت جداگانه در چند گلدان 5 سانتی متری کاشت. در سینی نشا هر بذر باید در یک محفظه کاشته شود تا ریشه ها با هم اختلال پیدا نکنند. از خاک لومی همراه با کمپوست برای کاشت بذرها استفاده کنید و آن ها را به آرامی با خاک پوشش دهید(عمق 0/5سانتی متر)، سپس گلدان یا سینی نشا را در یک جای گرم و روشن قرار دهید.

گیاه سکه ای ریشه های ضخیم و غده مانند تولید می کند و مانند براسیکاها ریشه عمیقی دارد. نگه داشتن آن ها در گلدان نامناسب باعث می شود ریشه به اندازه کافی توسعه پیدا نکند و در نتیجه رشد گیاه به پایان خواهد رسید. نهال ها را می توان بعد از رفع سرما در خارج از خانه کاشت.

گیاه سکه ای یک گیاه مقاوم است و در شرایط مختلف زنده می ماند و به نظر می رسد نسبت به سایر گیاهان سرزنده تر و شاداب تر می باشد. گیاه سکه ای در خاک های دارای زهکشی خوب، حاصلخیز و مرطوب رشد بسیار خوبی دارد. گیاه سکه ای سایه جزیی را ترجیح می دهد اما آفتاب کامل را هم می تواند تحمل کند. مانند اعضای خانواده براسیکا آهک را ترجیح می دهد و شرایط اسیدی را دوست ندارد. گیاه سکه ای در PH 5/6 تا 7/5 رشد خوبی دارد. این گیاه در خاک های خیلی اسیدی ضعیف می شود. از دادن کود و مواد معدنی خودداری کنید. گیاه سکه ای در محدوده دمایی 10 تا 25 درجه سانتی گراد رشد خوبی دارد.

خشک کردن

برای به دست آوردن غلاف های نقره ای بهتر، باید مطمئن شوید که غلاف ها کاملا خشک شده اند. غلاف ها را از ساقه برش دهید و آن ها را به صورت وارونه در یک اتاق خنک قرار دهید. هنگامی که غلاف ها خشک شدند به آرامی پوشش بیرونی را حذف کنید و سپس برای تزیین از آن ها استفاده کنید.

جمع آوری بذر

سرگل ها را زمانی که خشک و ترد هستند بر روی یک تکه کاغذ پهن کنید. هر دیسک از دو صفحه جفت که به هم قفل شده اند تشکیل شده است و به سه دانه بزرگ متصل هستند. در بالای هر کدام یک برامدگی کوچک است که آن را می کشند تا یکی از لایه ها برداشته شوند. سه دانه به این پوست نازک چسبیده اند.

استفاده از گیاه سکه ای

گیاه سکه ای در تزیین دسته گل های خشک استفاده زیادی دارد. برای تزیین باغ ها، جذب زنبورها و پروانه ها از این گل استفاده می شود. گیاه سکه ای استفاده دارویی هم دارد.

راهنمای کاشت در بسته پستی ارسال می شود


از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر گل سکه ای یا علف ماه
تاریخ ثبت
1399/10/23
تاریخ به روز رسانی
1402/8/5
ابعاد
200 * 180 * 200 MilliMeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
299,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه