پیچک گل چشم سیاه کمیاب
پیچک گل چشم سیاه کمیاب
قیمت: 480,000 ریال
خرید
پیچک گل چشم سیاه کمیاب


پیچک گل چشم سیاه کمیاب
شرح محصول:

تعداد در بسته : 3 عدد

گل های زیبا و گیرای پیچک سیاه چشم، با ظاهر ساده پنج گلبرگی و رنگ های شاد، شبیه اولین گل هایی هستند که هر کودکی در دفترچه نقاشی خود می کشد و البته مرکز آن را زرد می کند؛ همین دلِ سیاه (چشم ِسیاه) گل هاست که پیچک سیاه چشم را منحصر بفرد می کند. سیاه چشم در زادگاه خود، شرق آفریقا گیاهی همیشه سبز و چند ساله است. ساقه های آن علفی و متعدد و پیچ خورنده هستند و برگ هایی قلبی شکل یا باریک بر روی آن می رویند.ارتفاع این پیچ در صورت داشتن قیم در یک فصل، تا دو متر و نیم و گستردگی آن بیشتر از یک متر است.

سرعت رشد آن سریع و از ویژگی های آن، گل دهی گیاه 6 هفته بعد از جوانه زنی است.طول برگ ها 8-3 سانتیمتر و لبه های آن دندانه دار است.گل ها منفرد و به تعداد زیاد می رویند. گل ها پنج گلبرگی و غالباً به رنگ نارنجی یا زرد با لکه ای سیاه در مرکز می باشند. دوره گلدهی به دمای هوا بستگی دارد. در مناطق گرمسیری این پیچ در سرتاسر سال گل دارد.هرس آن هر از چند گاه سبب تحریک به رشد و گلدهی بهتر گیاه می شود.در مناطق گرمسیری از این پیچ به عنوان یک گیاه خزنده و پوششی می توان استفاده کرد.ارقامی از این گونه گیاه تولید شده اند که دارای رنگ های متنوع تری نسبت به قبل هستند.

محصول: بذر پیچک ناقوس کلیسا یا صومعه

از جمله رقم ‘Superstar Orange’ که رنگ گل قرمز- نارنجی است یا ‘White-Eyed Susie’ با رنگ گل سفید یا “Blushing Susie” که گل هایی با چند طیف رنگی در یک گیاه می روید.

نیازمندی های محیطی

آبیاری : در سال اول نیاز به آبیاری منظم دارد. نیاز آبی گیاهان چند ساله کمتر است.
دما : در مناطق سردسیری این گیاه به صورت یکساله کشت می شود. با قطع ساقه های گیاه قبل از سرما، می توان گیاه را برای زمستان گذرانی در مناطقی با سرمای حداکثر چند درجه زیر صفر آماده کرد.
خاک : برای سیاه چشم خاک ایده آل خاکی ارگانیک، غنی و حاصلخیز با زهکش مناسب است. در خاک های متوسط نیز رشد خوبی دارد.
نور : برای گلدهی بیشتر به آفتاب کامل تا سایه اندک نیاز دارد. در مکان های نیم سایه هم رشد می کند.
تکثیر : از طریق بذر به آسانی می توان گیاه را تکثیر کرد. گیاهان حاصل از بذر پر رشد تر می باشند. این پیچ قابلیت خودکاشتی دارد.روش دیگر تکثیر استفاده از قلمه ساقه است.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «
راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود
از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
پیچک گل چشم سیاه کمیاب
تاریخ ثبت
1400/7/15
تاریخ به روز رسانی
1402/6/18
ابعاد
150 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
480,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه