بذر گیاه کوچیا kochia scoparia
بذر گیاه کوچیا kochia scoparia
قیمت: 350,000 ریال
خرید
بذر گیاه کوچیا kochia scoparia
شرح محصول:

هر بسته : 30 عد

گیاه جارو با نام انگلیسی fireweed ، kochia burning و با نام علمی kochia scoparia از خانواده ،بومی اوراسیا است. اینکه گیاه مهاجم باشد یا زینتی به فاکتورهایی شامل منطقه کشت و نیز هدف کشت بستگی دارد. این گیاه به رنگ سبز است که در پاییز به رنگ قرمز تغییر میکند به همین دلیل به آن علف اتشین (fireweed) یا جاروی آتشین (kochia burning) می گویند. دلیل دیگر نامگذاری آن به این دو اسم این است که وقتی کامل خشک شد و تبدیل به یک گیاه پریشان و پخش شد، آتش زده می شود. به عبارتی ارزش این گیاه به دلیل رنگ قرمز آن در پاییز و مقاومت خوب آن به خشکی است.

محصول: بذرمارچوبه

تکثیر:

ازدیاد این گیاه از طریق بذر صورت میگیرد که بهترین زمان کشت آن در بهار است. البته اگر مکانی گرم داشته باشید در تمام فصول میتوانید بکارید برای این منظور در عمق کم خاک کشت می شوند. بهتر است کاشت در منطقه ای صورت گیرد که یا تجمع سرمای کمی را تجربه کرده یا اصلا تجربه نکرده باشد. بعد از کاشت، آبیاری باید به آرامی صورت گیرد تا بذور در خاک جابجا نشوند مثلا می توان غبارپاشی نمود. در طول دوران جوانه زنی، خاک باید همواره مرطوب باشد اما این به معنی آبیاری بیش از حد نیست چون بذر خفه می شود. این گیاه در فضای باز بهتر رشد می کند پس در صورتی که در باغچه خانه کشت می گردد نباید بر روی آن پلاستیک کشیده شود.

نیازهای محیطی:

این گیاه، به خاک قلیایی سازگاری دارد پس اگر خاک منطقه اسیدی است باید آهک اضافه شود تا اسدیته قلیایی شود. وجود نور کامل برای رشد آن ضروری است. گیاه جارو به خشکی مقاومت بالایی دارد و نیاز آبی زیادی ندارد. به طوری که اگر کمبود آب در منطقه ای وجود داشته باشد باز هم به رشد سریع خود ادامه می دهد. در کل اگر هوا گرم و نور کامل باشد، در عرض دو هفته حجم بالایی از شاخ و برگها را تولید می کند.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر گیاه کوچیا kochia scoparia
تاریخ ثبت
1400/11/22
تاریخ به روز رسانی
1402/6/18
ابعاد
150 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
350,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه