بذر خیار یاماتا ژاپنی
بذر خیار یاماتا ژاپنی
قیمت: 378,000 ریال
خرید
بذر خیار یاماتا ژاپنی
شرح محصول:

خیار درختی بلند یاماتا یک خیار بسیار بزرگ، معطر، خاردار و دراز است که گاهی حتی تا 60 سانتی متر هم رشد می کند.این خیار که بومی کشور ژاپن و استان یاماتو است برای استفاده در سوشی غذای معروف ژاپنی پرورش داده شد. خیارهای ژاپنی با داشتن رایحه ای شیرین ، مغذی ، تعداد کمی دانه و پوست نازک در بین بهترین های جهان قرار دارند.

مشخصات ظاهری خیار بلند یاماتا:

بوته این خیار بوته بسیار بزرگ و به ارتفاع 2 متر است. از زمان کاشت بذر تا میوه دهی در صورت داشتن شرایط مطلوب معمولا 80 روز طول می کشد. میوه این بذر خیارهایی به طول 30 تا 60 سانتی متر و قطری در حدود 5 سانتی متر است. مزه این خیار بسیار مطبوع و آبدار و خوش عطر است. این خیار به رنگ سبز با نوارهای باریک زرد رنگ و گوشتی سفید رنگ است.خیار درختی بلند یاماتا برای کشت تجاری حتی خانگی بسیار مناسب است زیرا بوته آن بسیار پر محصول است.

بوته خیار بلند یاماتا از گیاه های محبوب کشاورزان و باغبانان است زیرا در هر بوته به تعداد لازم برای ادامه حیات خود گل نر و ماده تولید می کند و نیازی به گرده افشانی دستی ندارد.

آموزش کاشت بذر خیار بلند یاماتا:

خیار بلند یاماتا در نواحی گرم و مرطوب بهتر رشد می کند. برای کاشت خیار بلند یاماتا باید در اواخر بهار و اوایل تابستان بعد از آخرین یخبندان در یک مکان گرم و آفتابی بکارید. خیار بلند یاماتا برای رشد به خاک حساس نیست و تقریباً در هر نوع خاکی رشد می کند، ولی خاک های غنی حاصلخیز و نیمه سبک را می پسندد. خاک باید از زهکشی مناسبی برخوردار باشد.خاک حاصلخیز و خوب زهکشی شده را آماده کنید. بذرها را به مدت 24 ساعت در آب ولرم خیس کنید. سپس در ردیف های متوالی بذر ها را در عمق 2 سانتی متری از سطح خاک بکارید و سطح خاک را با آبپاش مرطوب کنید .

خاک را مرطوب نگه دارید. در صورت لزوم کود دهید. دمای مطلوب در حال رشد 23 درجه سانتیگراد در روز و 15 درجه سانتیگراد در شب است. معمولا بعد از دو هفته بذرها جوانه می زنند. برای صعود به یک داربست عمودی برای گردش بهتر هوا نیاز دارید. بعد از یک تا دو ماه گیاه قابل برداشت و استفاده می شود. خیار بلند یاماتا به آبیاری متوسطی نیاز دارد از گیاهان آفتاب دوست می باشد که برای رشد به نور زیاد خورشید نیاز دارد.

آفات و بیماری ها:

گیاهان به ویژه از نظر بیماری و در برابر آفات مقاوم هستند و میوه چشمگیر و مرغوب دارند.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر خیار یاماتا ژاپنی
تاریخ ثبت
1400/1/10
تاریخ به روز رسانی
1402/8/5
ابعاد
150 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
378,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه