بذر کدو کالابازا
بذر کدو کالابازا
قیمت: 195,000 ریال
خرید
بذر کدو کالابازا


بذر کدو کالابازا
شرح محصول:

کدو حلوایی Cucurbita maxima گونه ای است که از آمریکای مرکزی و بخشهای شمالی آفریقای جنوبی نشات گرفته است. این گیاه شامل رقم هایی از کدو است که عموماً به گرما و هوای مرطوب مقاومتر از سایر رقم های کدو است. با گذشت زمان و پیشرفت علم کشاورزی و با استفاده از ژنتیک، بذر کدو اصلاح گردیده و سپس بذر اصلاح شده در تولید انبوه مورد بهره برداری قرار گرفت. کدو حلوایی دارای ارقام متعددی است که در فروشگاه فردین کشت می توانید بذر کدو حلوایی کابوجا, فستیوال و … را تهیه و طبق روش زیر اقدام به کشت کدو حلوایی کالابازا نمایید.

کدو حلوائی کالابازا نارنجی معروف به کدوی رشتی یکی از ارقام شناخته شده کدو در ایران و بسیار پر مصرف می باشد و نیازی به معرفی ندارد، اندازه و فرم این کدو یکنواخت نیست و برخی بزرگتر و برخی کوچک تر هستند، پوست این کدو معمولاً به رنگ نارنجی و گاهاً سبز و نازک می باشد و دارای گوشت نارنجی و طعمی مطلوب است که معمولاً به صورت پخته مصرف می شود.

کدو تنبل و کدو حلوایی دو گونه کدو هستند. کدو حلوایی شیرین و به رنگ زرد یا نارنجی است و عموماً یکطرف آن بزرگتر و پهن تر از طرف دیگر است.

نکات کاشت بذر انواع کدو :

کدو را بعد از رفع سرمای بهاره می کارند. دمای مناسب برای کاشت بذر حداقل 15 درجه می باشد که البته تا دمای 25 درج نیز قابل قبول می باشد.

در مناطق سردسیر و معتدل اوایل بهار و در مناطق گرمسیری در اواخر شهریور اقدام به کاشت می کنند.

بذر کدو را معمولاً به طور مستقیم کشت می کنند هر چند که کاشت نشاء آماده آن نیز مرسوم بوده و برخی اقدام به کاشت نشاء آن می کنند ولی توصیه نمی شود، در مناطقی که سرما زودرس است می توان اقدام به تهیه نشاء دو هفته قبل از بهار نمود.

کاشت کدو در باغات معمولاً به دو صورت انجام می گیرد: 1 ) خطی 2 ) جوی و پشته ای

خاک مناسب برای کاشت بذر کدو حلوایی کالابازا باید نسبتاً غنی و دارای زهکشی مناسب باشد برای این کار ابتدا زمین کاشت را آماده کنید.

اگر خاک شما غنی نیست مقداری کود حیوانی یا خاک برگ اضافه کنید و زمین را بیل بزنید تا خاک زیر و رو شود .

بذر ها را بهتر است قبل از کاشت 1 تا 2 روز داخل آب خیس کنید و سپس اقدام به کاشت در خاک نمایید یا اینکه آن ها را بین دستمال پارچه ای خیس قرار دهید تا جوانه بزنند (به محض رویت جوانه) اقدام به کاشت در خاک کنید. این کار زمان و کیفیت جوانه زنی را بهبود می بخشد.

تا قبل از جوانه زنی و بیرون آمدن گیاه از خاک اجازه ندهید تا سطح خاک خشک شود، بعد از رشد گیاه آبیاری به گونه ای باشد که پای بوته همیشه مرطوب باشد ولی غرق آبی نباشد.

ابتدا انتخاب خاک مناسب برای کاشت می باشد، خاک کدو باید سبک و غنی باشد، کدو برای ریشه زایی نیاز به خاکی سبک یا نیمه سبک دارد، قبل از کاشت بذرها ابتدا مقداری کود حیوانی بر روی زمین بپاشید و خاک را به عمق 25 تا 50 سانتی متر زیر و رو کنید همچنین سنگ ها و کلوخ ها را از خاک جدا کنید

گلهای اولیه بوته را حذف کنید تا انرژی بوته صرف برگ زایی و ریشه زایی بیشتر شود.

قبل از کاشت محل کاشت بذر را به عمق نیم متر با کود حیوانی یا کمپوست مخلوط و نرم کنید و سنگ و کلوخ های آن را بگیرید، محیط کاشت باید حتماً آفتاب گیر باشد.

آبیاری باید منظم و عمیق باشد تا تنشی به گیاه وارد نشود، بهتر است همیشه پای بوته کمی مرطوب باشد ولی غرق آبی نشود.

برای جلوگیری از بروز برخی بیماری ها اجازه ندهید هنگام آبیاری آب بر روی برگ ها بریزد.

کنترل علف هرز از همان ابتدا ضروری است، علف های هرز را به آرامی وجین کنید.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر کدو کالابازا
تاریخ ثبت
1400/1/4
تاریخ به روز رسانی
1401/11/20
ابعاد
150 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
195,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه