بذر گل لاواترا
بذر گل لاواترا
قیمت: 245,000 ریال
خرید
بذر گل لاواترا


بذر گل لاواترا
شرح محصول:

گل لاواتِرا گیاهیست یکساله و گرمادوست که گلهای زیبای رنگارنگی به رنگ های سفید، صورتی روشن و صورتی تیره تولید می نماید. .ساقه گلها بلند می شود و از 30 الی 60 سانتیمتر متغیر قد می کشد. گلهای لاواترا مناسب دسته گل و گل های شاخه بریدنی و زیبا سازی باغ و باغچه می باشد.

گل لاواترا گیاهی علفی و یکساله است که گل های زیبایی در سه رنگ سفید، صورتی تیره و صورتی روشن در انتهای ساقه گیاه تولید می کند. از طریق بذر تکثیر می شود. برای کاشت در باغچه و گلدان مناسب است که به عنوان گل شاخه برده و دسته گل از آن استفاده می کنند.

مشخصات گیاهی گل لاواترا:

گل لاواترا گیاهی زیبا و زینتی است که به صورت یکساله کاشت می شود. گلهای رنگارنگی در رنگهای سفید صورتی روشن و صورتی تیره دارد که به هنگام شکفتن منظره زیبایی را نمایان می کند. ساقه بلندی دارد طوریکه ارتفاع آن به حدود 30 تا 60 سانتیمتر می رسد. از گلهای این گیاه برای تهیه دسته گل و گل شاخه بریده استفاده می کنند.

قابلیت کاشت در گلدان و باغچه را دارد و باغچه شما را زیبا و دلباز می کند. گلهای این گیاه درشت و 5 تا 6 گلبرگی هستند. نام علمی و انگلیسی این گیاه Lavatera trimestris است. گلدهی این گیاه در فصل تابستان است. در بیشتر مناطق رشد می کند. رنگارنگی گلهای این گیاه به هنگام رشد در کنار یکدیگر منظره زیبایی را نمایان می کند. گلهای این گیاه در سایز متوسط رشد می کنند.

طرز کاشت بذر گل لاواترا:

گل لاواترا از طریق بذر تکثیر می شود. در کاشت بذری ابتدا یک گلدان با زهکشی مناسب تهیه کنید و آن را با خاک مناسب و غنی پر کنید. بذر گیاه را به صورت سطحی بکارید و روی آن را با مخلوطی از خاک نرم و کود بپوشانید و گیاه را آبیاری کنید طوری که مرطوب شود. تا زمان جوانه زنی بستر مورد کاشت را مرطوب نگه دارید، برای این منظور بهتراست روی گلدان را با نایلون روشنی بپوشانید تا رطوبت گیاه حفظ شود، در دمای 24 تا 28 درجه بذر گیاه پس از گذشت سه تا چهار هفته جوانه می زند و شروع به رشد می کند. زمانی که گیاه رشد کرد نایلون را بدارید و در صورت نیاز نشاء را به گلدان بزرگتر و زمین اصلی منتقل کنید. از رشد سریعی برخوردار است طوریکه پس از گذشت 4 تا 5 ماه شروع به گلدهی می کند.

زمان کاشت بذر: زمان کاشت بذری این گیاه در فصل بهار و تابستان است.

ارتفاع: ارتفاع این گیاه 30 تا 60 سانتیمتر است.

فاصله کاشت بذر: فاصله کاشت بذر 30 تا 35 سانتیمتر است.

عمق کاشت بذر: عمق کاشت بذر 5 تا 8 میلیمتر است.

خاک مناسب رشد: برای رشد به کوکوپیت، خاک باغچه و پیت ماس نیاز دارد. خاک باید از زهکشی مناسبی برخوردار باشد.

دمای مورد نیاز: دمای مناسب برای رشد گیاه 18 تا 28 درجه سانتی گراد است

زمان گلدهی: گلدهی این گیاه چند ماه پس از کاشت بذر است.

مقدار آبدهی: به آبیاری متوسطی نیاز دارد.

نور: برای رشد به آفتاب کامل و نیمه سایه نیاز دارد.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر گل لاواترا
تاریخ ثبت
1399/12/13
تاریخ به روز رسانی
1401/11/20
ابعاد
150 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
245,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه