بذر سرو کوهی ویرجینیا ارگانیک
بذر سرو کوهی ویرجینیا ارگانیک
قیمت: 545,000 ریال
خرید
بذر سرو کوهی ویرجینیا ارگانیک


بذر سرو کوهی ویرجینیا ارگانیک
شرح محصول:

تعداد :10 عددی

سرو کوهی یکی از قدیمی ترین درختانی است که در کره زمین رشد می کند. نام دیگر سرو کوهی ارس است و حتماً انواعی از آن را در مناطق مختلف دیده اید. سرو کوهی با شرایط سخت هم سازگار است و حتی می تواند در مناطق کویری به خوبی رشد کند. تقریباً هیچ آفت و انگلی نمی تواند به این درخت صدمه بزند و اگر چنین اتفاقی بیفتد، تنها بخشی از پوسته تنه صدمه می بینید و لایه برداری می شود که زیبایی درخت را دو چندان می کند. یک نوع از سرو کوهی در آمریکای شمالی وجود دارد که بذر بونسای سرو کوهی ویرجینیا گونه ای از بذر اصلاح شده همان درخت است.

بونسای سرو کوهی ویرجینیا ظاهر بسیار زیبایی دارد که با تمام سرو هایی که تا به حال دیده اید متفاوت است. می توانید بذر اصلاح ژنتیک شده این بونسای سرو کوهی ویرجینیا را تهیه کرده و پس از آماده سازی در گلدان مناسب بکارید. سروکوهی ویرجینیا گیاه مقاومی است و بدون مراقبت خاصی به راحتی رشد می کند. می توانید خاک سطحی گلدان را با خزه های طبیعی یا مصنوعی بپوشانید و ظاهر زیباتری به گلدان بونسای بدهید. بعد از مدتی که بونسای سرو کوهی ویرجینیا رشد کرد تا پس از مدتی، بونسای دقیقاً همان شکلی را پیدا کند که شما مد نظر دارید.
دستورالعمل های مراقبت از بونسای سرو کوهی

موقعیت: بونسای سرو کوهی به نور و گرمای زیادی احتیاج دارد و بنابراین باید در طول فصل رشد در آفتاب کامل قرار گیرد. در آب و هوای گرم می توان آن را در تمام طول سال خارج از خانه نگه داشت. در مناطقی که زمستان های سردتری دارد ، باید در برابر درجه حرارت بسیار پایین محافظت شود زیرا هنگام کاشت در یک ظرف تحمل یخبندان را تحمل نمی کند.

توضیحات بیشتر از درخت ارس یا سرو کوهی:

اُرس یا وَرس یا سرو کوهی که به نام های هُورَس، اَورَس، اُرسا، اَریس،اَرچا و اردوج نیز خوانده می شود، گونه ای سرو بسیار با ارزش و دیرزیست که در مناطق کوهستانی و بیشتر در ارتفاعات بیش از 2500 متر می روید.این گونه که بومی ایران نیز هست در دامنه جنوبی رشته کوههای البرز، از آذربایجان تا خراسان و به ویژه در شرق کشور و در ارتفاعات به صورت گسترده یافت می شود. اُرس بسيار پایدار و سازگار با هر نوع آب و هوا است و برگ هايش مانند دیگر گونه های سرو به شکل سوزنی می باشد. این درخت دارای عمر طولانی بیش از دو هزار سال است و در برابر بیماری ها و انگل های طبیعی بسیار مقاوم است، چنانکه آسیب انگلها تنها موجب دیسه مندی این گیاه و تنوع رخ و ریخت تنه و شاخه های آن شده اند که این خود به زیبایی و جوراجوری اشکال اُرس در گذر میلیون ها سال فرگشت انجامیده است. پراکندگی این گیاه در سطح کشور ایران دو میلیون هکتار است که بیشتر در البرز تمرکز دارد. اُرس در ایران از جمله درختان حفاظت شده به شمار می آید که قطع آن ممنوع است. از دیرباز در فرهنگ ایران اُرس و سرو نماد جاودانگی و نامیرایی بوده است. اُرس در سه گونه درختی، درختچه ای، و خزنده یافت می شود که گونه اخیر آن را می توان در دامنه های شمالی البرز که میزان بارندگی بیشتری دارد همچون ارتفاعات سماموس و ارفه کوه یافت. منطقه شهرستانک یکی از زیستبوم های گونه درختی اُرس است که شمار فراوانی از آن را اگرچه تُنُک در خود جای داده است که از آن میان برخی بسیار کهنسال اند. گمان می رود در روزگاری نه چندان دور سرتاسر البرز پوشیده از گونه های جوراجور اُرس بویژه گونه درختی بوده است که در گذر زمان به خاطر بیش بهره برداری از انبوهی آن کاسته شده چنانکه اکنون تنها نشانه هایی از آن پوشش گسترده یافت می شود که در برخی نقاط مانند هزارمسجد یا شهرستانک و منطقه ماز -دلیچایی می توان بازمانده هایی از آن انبوهی گذشته را جُست. در فراسوی البرز در ارتفاعات جیرفت کرمان منطقه سربیژن نیز این گیاه به صورت انبوه یافت می شود. بهره برداری از این گیاه در گذشته و اکنون رواج داشته و دارد و موارد بهره برداری شامل: به کار بردن چوب بسیار سخت و استوار و مقاوم در برابر موریانه در خانه سازی؛ بهره بردن در مصارف عطرسازی و همچنین عطاری بوده است که مورد اخیر هنوز ادامه دارد. گفتنی ست در گذشته از شاخه اُرس در لابلای پارچه های پشمی برای گریزاندن حشرات موذی چون بیداستفاده می شده است. درخت اُرس به خاطر رشد اندکی که دارد-کمتر از یک میلیمتر در سال- می تواند اگرچه با قطری به ظاهر کم عمری دراز داشته باشد ازینرو در گستره البرز و دیگر نقاط ایران وجود اُرس هایی کهنسال تا دست کم 1000 سال معمول است هرچند برخی از این درختان اُرس، مانند درخت اُرس روستای ابرسیج و اُرس شهر دیباجقدمتی چند هزار ساله پیدا کرده و به واسطه در معرض دید بودن شناس می شوند.اُرس در رشته کوه زاگرس و رشته کوه های مرکزی ایران نیز یافت می شود. این درخت در ترکی آردئچ، آتوش و آردئش و در کردی (کرمانجی) مَرخ خوانده می شود و اعراب میوه آنرا ابهل نامند.راهنمای کاشت سرو ویرجینیا:

ابتدا بذرها را همراه با کمپست یا خاک اره در داخل یک کیسه پلاستیکی در بسته قرار دهید و خاک آن را مرطوب کنید(با اسپری آب پاش)


و به مدت 8 هفته در داخل یخچال در دمای( 0 الی 4 درجه)نگهداری کنید تا بذرها دوره سرمادهی را بگذرانند


این فرایند برای شکستن خواب بذر و آماده سازی آن ها برای جوانه زنی می باشد. برای جلوگیری از خشک شدن بذرها لازم است هرازگاهی چند قطره آب به آن ها اضافه کنید.

سپس بذرهارا حدود 24 ساعت در آب مقطر خیس کنید

محلی در زمین برای کاشت اماده کنید حتما خاک را خوب شخم بزنید

سپس بذرها را در محلی مناسب بپاشید و مقداری روی آن کود دامی سرند شده بریزید و خوب آبیاری کنید .

معمولا بین 15 روز تا یک ماه جوانه ها از خاک میزنن بیرون

وقتی جوانه ها به حدود 10 تا 15 سانت رسیدند میتوانید آنها را داخل گلدان بکارید.

اگر فاصله که پاشیدین بیشتر هست بهتره که سرو ها یک سال در زمین باقی بمانند تا خوب رشد کنن بعد انها را داخل گلدان بکارید

خاک های شنی، لومی و رسی برای پرورش سرو ویرجینیا مناسب هستند.

راهنمای کاشت در بسته پستی ارسال می شود


از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر سرو کوهی ویرجینیا ارگانیک
تاریخ ثبت
1399/11/6
تاریخ به روز رسانی
1402/8/5
ابعاد
200 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
545,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه