بونسای فیکوس (انجیر معابد) اورجینال کمیاب
بونسای فیکوس (انجیر معابد) اورجینال کمیاب
قیمت: 280,000 ریال
خرید
بونسای فیکوس (انجیر معابد) اورجینال کمیاب


بونسای فیکوس (انجیر معابد) اورجینال کمیاب
شرح محصول:

تعداد : 10 عدد

انجیر معابد از نظر تقدس و قدمت در سراسر جهان بی رقیب است. این درخت از جمله درازعمرترین درختان می باشد به طوری که یکی از این درختان در حوالی بمبئی حدود 3000 سال عمر می کند. بوداییان اعتقاد دارند که شاهزاده سیدهارتا با نشتن در زیر این درخت روشن فکر شده و از آن زمان یک بودا شده است، به همین دلیل این درخت، به اعتقاد بودائیان درختی مقدس به شمار می رود.

انجیر معابد به عنوان گیاهی زینتی در خیابان ها و یا کنار جاده ها کاشته می شود، اندکی استفاده های دارویی و اقتصادی دارد و نیز گاهی میوه و جوانه برگ های کوچک آن مصرف خوراکی دارد. عصاره پوست درخت به عنوان دهان شویه برای کم کردن دندان درد یا قوی سازی لثه و نیز برای درمان اسهال، اسهال خونی، سوزاک و زخم معده کاربرد دارد. برگ ها و شاخه های جوان مسهل بوده و در درمان بیماری های پوستی به کار می روند.

محصول : گلدان جیفی

خصوصیات گیاه شناسی

درختی بزرگ، ارتفاع تا 30 متر، قطر تنه 5/1 تا 2 متر، رشد سریع، همیشه سبز که در مناطق با آب و هوای موسونی نیمه خزان کننده و خزان کننده است. برگ ها براق، سبز تیره، چرمی، لرزان و قلبی شکل که نوک دراز و مخروطی شکل دارند. دارا بودن نوک دراز و مخروطی باعث می شود که شناسایی این درخت به آسانی صورت گیرد. دمبرگ ها کشیده که برخی اوقات تا 13 سانتی متر نیز می رسند.

پهنک برگ بیضی پهن تا بیضی کروی، 25-7 × 16-4، حاشیه ها صاف و گاهی موج دار، رگبرگ های اصلی 2 و به ندرت 3 جفت، رگبرگ های فرعی 6 تا 9 جفت. برگ های آویخته با دمبرگ های طویل با کوچکترین نسیم ها می رقصند و برخورد برگ ها به هم صدایی دلنواز شبیه صدای باران بوجود می آورد. پوست خاکستری کم رنگ که مرتبا به صورت تکه هایی کنده شده و مجددا بازسازی می گردد. تنه در درختان جوان گرد بوده و به موازات پیر شدن برآمدگی ها و شیارهای بی نظمی روی آن ایجاد می شود. میوه‍‎ها به صورت جفتی رشد می کنند و بعد از رشد گل ها را می پوشانند. میوه های رسیده ارغوانی رنگ هستند.

تولید مثل

برای تشکیل میوه، همانند سایر گونه های انجیر، فعالیت زنبورهای گرده افشان الزامی است، به طوری که در مناطقی که این حشرات وجود ندارند میوه ای تشکیل نمی گردد . میوه های رسیده توسط پرندگان خورده می شوند، همانند انجیر بنگالی بذرها بوسیله پرندگان به روی یک درخت انتقال می یابند، جوانه زده و به صورت اپی فیت روی درخت میزبان رشد می کند. بسته به نوع درخت میزبان و شرایط اقلیمی ممکن است میزبان بوسیله فشار آوردن به ریشه این درخت آن را از پای درآورد، به هر ال این بدان معنا نیست که انجیر بنگالی و معابد گیاهانی پازیت هستند، این درختان از گیاه میزبان تغذیه نمی کنند بلکه مواد غذایی خود را از باران و هوا بدست می آورند تا اینکه ریشه های هوایی آن ها به زمین برسد.

محصول: بونسای گل کاغذی

تکثیر

تکثیر این درخت از طریق بذر و قلمه امکان پذیر است. تکثیر از طریق قلمه متاسفانه به خوبی انجیر بنگالی توسعه نیافته است. اخیرا توجه به فنون کشت بافت برای تکثیر انبوه و حفظ ذخیره ژنی گیاهان دارویی کمیاب و در معرض خطر انقراض افزایش یافته است. توسعه فنون ریز ازدیادی برای انجبر مقدس امری لازم تلقی می شود، ولی اطلاعات بسیار کمی در ارتباط با این موضوع در دسترس است. در آزمایشی که ریز نمونه، جوانه انتهایی و جانبی شاخه های جوان بود بهترین شاخه انگیزی در محیط ام. اس. همراه با 5/0 میلی گرم بر لیتر BAP و 1/0 میلی گرم بر لیتر IAA مشاهده شد که 78 درصد ریزنمونه ها در هر کشت 16 شاخه تولید کرد.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

محصول
بونسای فیکوس (انجیر معابد) اورجینال کمیاب
تاریخ ثبت
1400/2/29
تاریخ به روز رسانی
1400/2/29
ابعاد
150 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
280,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه