بذر گل جعفری فرانسوی
بذر گل جعفری فرانسوی
قیمت: 235,000 ریال
خرید
بذر گل جعفری فرانسوی


بذر گل جعفری فرانسوی
شرح محصول:

گیاهی است یکساله مربوط به خانواده افتابگردان یا Astreaceae بومی امریکای شمالی و جنوبی که امروزه در سایر مناطق دنیا نیز دیده می شود.
رشد در انواع خاک ها اما رشد بهینه در خاک های با زهکشی بالا و سبک، برخی ارقام مقاوم به خشکی نیز هستند،
زمان کاشت در فصل بهار و چندین ساعت نور مستقیم خورشید را می پسندد. گل ها ترکیبی از رنگ های، نارنجی، زرد و قرمز می باشند.
گفته می شود که براساس رقم، خاصیت ضد آفت داشته و همراه با گیاهان سیب زمینی، بادمجان، گوجه فرنگی، فلفل قرمز، تنباکو کاشته می شود، البته این گیاه به دلیل تولید مواد ضد باکتریایی نباید با گیاهان خانواده لگوم کاشته شود.
رنگدانه های موجود در گل های برخی ارقام به عنوان natrual food color یا رنگ های طبیعی خوراکی در انواع صنایع غذایی اتحادیه اروپا و رنگدانه خوراک طیور در ایالات متحده کاربرد دارد. همچنین گل ها به عنوان منبع غذای انواع پروانه ها و…
این گل در فرهنگ برخی کشورها مانند مکزیک، اکراین و… جایگاه خاصی دارد.

گل جعفری دورانگو فرانسوی گلی بسیار زیبا با گلبرگ های برجسته و در اندازه های یکنواخت می باشد.

جعفری دورانگو گیاهی یکساله از خانواده کاسنی ها (ASTERACEAE) می باشد که دارای شاخه های بسیار زیادی است و گل های زیادی تولید می کند. زمان گل دهی اواخر بهار تا فصل سرما است.

این واریته انتخاب بسیار خوبی برای کاشت در گلدان، باغ و باغچه، فضای سبز و استفاده به عنوان شاخه گل بریده می باشد.

بذر گل جعفری دورانگو معرفی شده محصول شرکت معتبر پن آمریکن می باشد که از نوع هیبرید F1 بوده و از با کیفیت ترین بذرها تهیه شده است.

این گونه از گل جعفری دارای گل هایی معطر به قطر پنج الی هفت سانتیمتر است که جذب کننده حشرات مفید هستند.

آموزش کاشت بذر گل جعفری در گلدان یا باغچه

  • گل جعفری محل های گرم و آفتابی را دوست دارند، اگر قصد کاشت جعفری در باغچه یا گلدان منزل را دارید، بذر جعفری را بعد از عبور سرما و یخبندان از نیمه اسفند تا آخر فروردین در گلدان یا خزانه بکارید. دمای مناسب جوانه زنی 24 تا 27 درجه سانتیگراد است.
  • بذرها را با نیم سانتیمتر خاک بپوشانید و آن را آبیاری کنید. آبیاری را به آرامی انجام دهید تا بذرها در خاک جابجا نشوند. با این زمانبندی، در اوایل یا اواسط فروردین می توانید نشاها را به باغچه منتقل کنید.

  • بستر رشد مناسب برای گل جعفری، خاکی است که ترکیبی از خاک باغچه 60 درصد، ماسه 20 درصد، کود حیوانی 20 درصد باشد. بذرها حدود 4 تا 7 روز بعد جوانه می زنند. خاک باغچه یا گلدان محل نگهداری جعفری باید دارای زه کشی خوبی باشد تا آب اضافی حاصل از آبیاری را در خود نگه ندارد.
  • برای غنی تر کردن خام استفاده از کود هر سه تا چهار هفته یکبار ضروری است. شما می توانید از کودهای محلول با فرمول 15-15-15 استفاده کنید.
  • در زمان جابجایی نشاها باید دقت کنید که نشاها را با فاصله 30 تا 40 سانتیمتری از هم در خاک باغچه یا گلدان بزرگتر بکارید، محل گلدان یا باغچه حتماً باید آفتاب گیر باشد. کمبود نور خورشید، موجب عدم گل دهی این گیاه و یا ریز شدن و حتی ریزش غنچه های گل می شود.
  • برای تداوم گل دهی، به طور مرتب گل ها را بچینید. جعفری گیاهی مقاوم به خشکی است و به آبیاری زیاد نیازی ندارد، اما باید در آبیاری منظم باشید.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر گل جعفری فرانسوی
تاریخ ثبت
1399/12/19
تاریخ به روز رسانی
1401/11/20
ابعاد
150 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
235,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه