بذر گوجه قرمز گیلاسی گلدانی
بذر گوجه قرمز گیلاسی گلدانی
قیمت: 168,000 ریال
خرید
بذر گوجه قرمز گیلاسی گلدانی


بذر گوجه قرمز گیلاسی گلدانی
شرح محصول:

گوجه فرنگی از آن دسته صیفی جاتی است که طرفداران زیادی دارد. اغلب از این میوه در پخت انواع غذا، پخت رب و تهیه سالاد استفاده می شود. یکی از انواع گوجه فرنگی، گوجه گیلاسی بوده که در تزئین غذا، سالاد و غیره استفاده می گردد. اگر مایل به کاشت این صیفی مینیاتوری و خوش طعم در خانه هستید، اطلاعات زیر به شما کمک می کند که همواره محصولی تازه و باکیفیت را در دسترس داشته باشید.

معرفی بذر گوجه فرنگی گیلاسی گلدانی(مینی)

گوجه گیلاسی یا Lycopersicum Esculentum cerasiforme با رنگ قرمزی که دارد، از خانواده گوجه فرنگی است که به آن گوجه مینیاتوری نیز می گویند. اغلب پرورش این صیفی در مناطقی با آب و هوای خنک همچون تابستان های خوش آب و هوا و کوتاه، مناسب بوده و نسبت به نوع معمولی آن از مقاومت بالایی نسبت به بیماری ها، کم آبی و خاک نامناسب برخوردار است. ساقه های خشبی، کرک دار، شاخه شاخه با برگ های مرکب و بریده نشانه های این گیاه یک ساله هستند. همچنین گل های زرد رنگ بذر گوجه فرنگی گیلاسی گلدانی(مینی) در انتهای شاخه رشد می کند. از هر گل این بذر، گوجه ای گوشتی، کروی یا بیضوی شکل به وجود آمده که مقادیر زیادی فسفر، آهن، سیلیس، ویتامین A، C و سایر مواد معدنی را دارد.
نوع بذر گوجه فرنگی گیلاسی گلدانی(مینی)

نوع بذر گوجه فرنگی گیلاسی هیبرید نسل اول بوده و توسط اصلاح گران تولید شده است. اصلاح گران با همکاری دانشکده های معتبر کشاورزی بذرهای مرغوب و با کیفیت نر و ماده گونه های مختلف را با یکدیگر ترکیب کرده و محصولی را به بازار عرضه کرده اند که قوه نامیه بالایی دارد. نوع این محصول طبیعی و غیرتراریخته بوده و از همین رو به راحتی قابل کاشت و برداشت است.
نحوه کاشت بذر گوجه فرنگی گیلاسی گلدانی(مینی)

برای کاشت در زمین اصلی، پس از فراهم شدن شرایط آب و هوایی مناسب، بذرها را به صورت مستقیم در زمین بکارید. عمق کاشت 1 الی 2 سانتی متر تعیین شده که با ایجاد جوی پشته و کاشت بذر در داغ آب، فاصله بین دو جوی و پشته را 60 سانتی متر در نظر بگیرید. همچنین فاصله بین دو بوته نیز باید 60 سانتی متر باشد. در کاشت به صورت نشایی، بذرها را از چند هفته قبل در سینی نشا می کارند که این مدت بین 6 الی 8 هفته زمان می برد. توصیه می شود برای جلوگیری از قارچ و بیماری های دیگر، از قارچکش کاربندازیم استفاده کنید. همچنین با جوشاندن خاک خیس خورده به مدت یک دقیقه در ماکروویو، بیماری ها را از بین ببرید. رفع علف های هرز، سله شکنی و استفاده از داربست برای بستن بوته ها نیز نیاز است. برخی از نکات کاشت را در زیر شرح می دهیم:
آبیاری: باید هفته ای یک بار آبیاری منظم برای رشد بذر انجام شود.
خاک: برای این گیاه از خاک هلندی یا کوکوپیت، خاک باغچه، خاک مخصوص کاشت بذر، بنفشه آفریقایی، و خاکی سبک و قوی با PH 5.5 تا 6.8 استفاده کنید.
دما: بهترین دما برای جوانه زنی بذر گوجه فرنگی گیلاسی گلدانی(مینی) 30 درجه سانتی گراد، پس از آن 24 درجه سانتی گراد در روز و 18 درجه سانتی گراد در شب است.
نور: این گیاه آفتاب دوست است.
بهترین زمان برای نشاکاری، صبح یا غروب در هوای خنک است. هنگامی که بوته ها ارتفاعی بین 6 تا 10 سانتی متر پیدا کردند، آن ها را به زمین اصلی انتقال دهید. توصیه می کنیم گوجه های کاشته شده در گلدان را کنار گاز آشپزخانه قرار ندهید؛ زیرا رشد آن متوقف می شود.
زمان مناسب کاشت بذر گوجه فرنگی گیلاسی گلدانی(مینی)

پس از رفع سرمای زمستانه یعنی اوایل اسفند تا اوایل فروردین ماه اقدام به کاشت بذر کنید. در مناطق گرمسیر مانند جنوب کشور، بذرهای گوجه گیلاسی در فصل پاییز کاشته شده و در زمستان کاملا رسیده و آماده عرضه به بازار هستند. البته با توجه به نوع بذر، زمان کاشت آن گلخانه ای نیز است. به دلیل رشد متوسطی که دارد 5 الی 8 روز جوانه زنی زمان برده و گلدهی در فصل رشد اتفاق می افتد. همچنین برای رسیدن گل و میوه ها باید 50 الی 60 روز منتظر بمانید.

راهنمای کاشت در بسته پستی ارسال می شود


از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر گوجه قرمز گیلاسی گلدانی
تاریخ ثبت
1399/11/8
تاریخ به روز رسانی
1401/6/22
ابعاد
150 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
168,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه