پک فلفل دلمه (زرد ,نارنجی,قرمز)
پک فلفل دلمه (زرد ,نارنجی,قرمز)
قیمت: 320,000 ریال
خرید
پک فلفل دلمه (زرد ,نارنجی,قرمز)
شرح محصول:

فلفل دلمه ای گیاهی علفی و یکساله است که همچون بوته ای کوتاه رشد می کند و همانطور که از نامش پیداست گونه ای فلفل دلمه به رنگ قرمز است که طعم شیرینی دارد، طوری که به آن فلفل شیرین دلمه ای نیز می گویند. طعم و عطر مطبوع و دلچسبی دارد و از آن استفاده های مختلفی به خصوص برای تازه خوری، آشپزی و … می کنند. میوه این گیاه به صورت استوانه ای، مستطیلی شکل و بیضی مانند است که تو خالی است که در قسمت بالایی آن تعداد زیادی دانه فلفل قرار دارد.

گل های کوچک 4 تا 5 گلبرگی ای دارد که این گل ها در نهایت به فلفل دلمه ای تبدیل می شوند. برگ های این گیاه به رنگ سبز هستند که شیارهای ظریفی نیز دارد. از باردهی مطلوبی برخوردار است و تا شروع فصل سرما محصول می دهد. در بیشتر مناطق رشد می کند و خواص بسیاری دارد. رشد سریعی دارد و پس از گذشت 60 تا 70 روز بالغ و قابل برداشت می شود. به هنگام برداشت میوه فلفل را با دست خود بگیرید و بکشید تا از شاخه جدا شود.

طرز کاشت بذر فلفل دلمه ای :

فلفل دلمه ای از طریق بذر تکثیر می شود. کاشت بذری این گیاه به طور مستقیم از طریق بذر و همچنین غیر مستقیم از طریق کاشت نشاء انجام می شود که بیشتر کاشت غیرمستقیم این گیاه مرسوم است. در کاشت بذری غیر مستقیم لازم است ابتدا یک گلدان یا سینی نشاء برای کاشت بذر تهیه کنید و آن را با خاک مناسب و غنی پر کنید. بذر گیاه را بر روی سطح خاک قرار دهید و روی آن را با لایه نازکی از خاک نرم و کود بپوشانید. گیاه را آبیاری کنید و تا زمان جوانه زنی آن را مرطوب نگه دارید. با استفاده از نایلون روشنی روی گلدان یا سینی نشاء را بپوشانید تا رطوبت گیاه حفظ شود، همچنین چندین سوراخ برای ایجاد تهویه هوا در نایلون ایجاد کنید. پس از گذشت یک تا دو هفته بذر گیاه جوانه می زند و شروع به رشد می کند. زمانی که بذر جوانه زد نایلون را بردارید تا گیاه رشد کند. زمانی که گیاه رشد کرد و به ارتفاع 10 سانتیمتری رسید آن را به گلدان بزرگتر یا زمین اصلی منتقل کنید.

ارتفاع: ارتفاع این گیاه بین 40 تا 50 سانتیمتر است.

فاصله کاشت بذر: فاصله کاشت بذر بین 35 تا 50 سانتیمتر است.

عمق کاشت بذر: عمق کاشت بذر 8 تا 15 میلیمتر است.

خاک مناسب رشد: برای رشد به خاک غنی و حاصلخیز با زهکشی مناسب نیاز دارد.

دمای مورد نیاز: دمای مناسب بین 20 تا 30 درجه سانتی گراد است.

زمان گلدهی: گلدهی این گیاه یک ماه پس از کاشت بذر است.

مقدار آبدهی: به آبیاری متوسط و منظمی نیاز دارد.

نور: گیاهی آفتاب دوست است که برای رشد به نور کامل خورشید نیاز دارد.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
پک فلفل دلمه (زرد ,نارنجی,قرمز)
تاریخ ثبت
1400/1/18
تاریخ به روز رسانی
1402/6/18
ابعاد
150 * 180 * 200 MilliMeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
320,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه