بذر بنسای نوئل آبی
بذر بنسای نوئل آبی
قیمت: 395,000 ریال
خرید
بذر بنسای نوئل آبی
شرح محصول:

نوئل آبی یک نوع کاج است که اغلب در نیمکره شمالی می روید و معمولاً به آب و هوای سرد و مرطوب سازگاری خوبی نشان می دهد. برگ های این کاج زیبا در فصل بهار و تابستان هاله ای از رنگ سفید و آبی به خود می گیرند، برای همین به نوئل آبی مشهور هستند. نوئل آبی به عنوان درخت کریسمس استفاده می شود و در بسیاری از بوستان ها می توانید این درخت را ببینید. بذر بونسای نوئل آبی هم تمام خصوصیات درخت را دارد و می توانید آن را در محیط مناسب گلخانه یا خانه خود پرورش دهید.

بذر بونسای نوئل آبی را 24 ساعت در آب ولرم قرار دهید و وقتی بذر ها کمی ورم کردند، آن ها را در خاک مناسب گلدان بکارید. پس از چند هفته جوانه از خاک بیرون می آیند، وقتی اندازه نهال به 15 سانتی متر رسید می توانید گلدان را به فضای باز منتقل کنید. به یاد داشته باشید که ریشه بونسای نوئل آبی به صورت سطحی رشد می کند و برای همین نباید خاک گلدان را خیس نگه دارید زیرا ممکن است در این صورت نهال کنده شده و بیفتد. می توانید آبیاری را به صورت عمقی انجام دهید یعنی یک کانال باریک به عمق خاک باز کنید (با یک میله فلزی) و آب را درون آن بریزید تا همه لایه ها مرطوب شوند در عین حال سطح گلدان خیس نباشد.

طرز کاشت بذر کاج نوئل آبی:

نوئل آبی از طریق بذر و قلمه چوب تکثیر می شود. در کاشت بذری ابتدا یک نایلون تهیه کنید سپس بذرها را به همراه مقداری خاک کمپوست در درون نایلون بگذارید و درب آن را ببندید، پس از آن به مدت 20 تا 30 روز نایلون را در یخچال قرار دهید، سرمادهی باعث می شود تا گیاه زودتر جوانه بزند، پس از مدت اعلام شده بذرها را از یخچال خارج کنید و به مدت یک شبانه روز بذر را در آب ولرم خیس کنید، پس از انجام این مراحل یک دستمال مرطوب تهیه کنید و بذرها را در داخل آن قرار دهید و دستمال را به مکانی پر نور و به دور از نور مستقیم خورشید منتقل کنید. طی مدت رشد دستمال را مرطوب نگه دارید. پس از گذشته یک هفته تا چهار هفته بذرهای گیاه شروع به جوانه زنی می کنند. زمانی که گیاه جوانه زند آن را به سینی نشاء منتقل کنید و در عمق مناسبی بکارید. پس از گذشت مدت زمانی گیاه جوانه می زند و سر از خاک بیرون می آورد، زمانی که گیاه رشد نمود و به حد معینی از رشد خود رسید آن را به زمین اصلی منتقل کنید.

زمان تکثیر قلمه چوب این گیاه نیز در فصل پاییز می باشد.

ارتفاع کاج نوئل آبی:

ارتفاع این گیاه متغیر و بین 1 تا 3 متر می باشد.

فاصله کاشت بذر کاج نوئل آبی:

فاصله کاشت بذر بین 1.50 تا 3 متر می باشد.

عمق کاشت بذر کاج نوئل آبی:

عمق کاشت بذر 1 سانتیمتر می باشد.

خاک مناسب رشد کاج نوئل آبی:

در گستره وسیعی از خاک های رسی، لومی و شنی رشد می کند. خاک باید از زهکشی مناسب برخوردار باشد.

دمای مورد نیاز کاج نوئل آبی:

دمای مناسب بین 15 تا 25 درجه سانتی گراد می باشد، در برابر سرما مقاوم است.

زمان گلدهی کاج نوئل آبی:

گلدهی این گیاه فصل بهار می باشد.

مقدار آبدهی کاج نوئل آبی:

به آبیاری متوسط و در عین حال منظمی نیاز دارد.

نور مناسب کاج نوئل آبی:

گیاهی آفتاب دوست می باشد که برای رشد به آفتاب کامل نیاز دارد.

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر بنسای نوئل آبی
تاریخ ثبت
1399/12/8
تاریخ به روز رسانی
1402/8/5
ابعاد
200 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
395,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه