بذر گل ارمانتوس ابلق
بذر گل ارمانتوس ابلق
قیمت: 140,000 ریال
خرید
بذر گل ارمانتوس ابلق


بذر گل ارمانتوس ابلق
شرح محصول:

گل آمارانتوس با نام علمی آن Amarantous از خانواده تاج خروس می باشد که بومی نواحی آسیا ، آفریقا و آمریکای جنوبی میباشد.گیاه آمارانتوس بیش از 60 گونه مختلف دارد. گیاهیست یک ساله که به خشکی بسیار مقاوم است. زیبایی این گل در رنگی بودن برگهای آن است که براثر تابش نورآفتاب درخشندگی و زیبایی خاصی پیدا میکند به همین دلیل کاشت بذر گل آمارانتوس ابلق در باغچه ، گلدان و فضای سبز بسیار مناسب است.برگ های این گل یکرنگ،دورنگ و سه رنگ می باشد که افزون بر رنگ سبز دارای رنگ دیگری نیز هستند.

نحوه کاشت بذر آمارانتوسابلق :

برای کسب نتیجه بهتر جهت کشت در فضای سبز بهتر است ابتدا نشای این گل را تهیه نموده و بعداز اینکه جوانه های گیاه مورد نظر چهار یا شش برگ در آوردند یا حدود 5 تا 8 سانت رسیدند اقدام به کشت در فضای مورد نظر نمایید. دمای مناسب برای جوانه زنی بذر گل آمارانتوس زرد 15 تا 18 درجه سانتی گراد به مدت یک الی دو هفته می باشد.

خاک مناسب برای کاشت بذر گل آمارانتوس ابلق :

خاک باغچه 60 درصد – ماسه 20 درصد – کود حیوانی 20 درصد یا 30 درصد کوکوپیت + 50 درصد پیت ماس + 20 درصد پرلیت

آبیاری:

این گیاه در مقابل خشکی مقاوم بوده و نیاز به آبیاری روزانه ندارد بهترین حالت برای آبیاری آمارانتوس یک روز در میان است. همچنین باید دقت داشته باشید از ریختن آب بر روی برگ های آن خودداری کنید.

دما:

گل آمارانتوس ابلق گرمای زیاد را دوست دارد و به خوبی تحمل میکند اما با شروع شدن فصل سرما عمر خود را از دست میدهد وحداقل دمای مورد تحمل آن صفر درجه سانتی گراد میباشد.

نور:

آمارانتوس به نور زیاد نیاز دارد و از کاشت بذر گل آمارانتوس ابلق در مکان های سایه خودداری کنید.

زمان گلدهی:

10 تا 12 هفته پس از کاشت

نحوه کاشت بذر گل آمارانتوس

برای کاشت بذر گل آمارانتوس نیاز به خاکی به دمای حدود 10 الی 15 درجه است برای این کار ابتدا خاک باغچه را آماده کرده بهترین خاک برای این گیاه خاکی با زهکشی مناسب است تا آب اضافه اطراف ریشه باقی نماند، غنی کردن خاک با خاک برگ و کود پوسیده حیوانی به رشد بهتر گیاه کمک می کند پس از کاشت بذر لایه ای نازک از خاک برگ را بر روی بذرها بپاشید و سپس آب را بر روی آن اسپری نمایید در صورتی که تمایل دارید از این گل در فصل بهار لذت ببرید ، می توانید بذر ها را 6 تا 8 هفته قبل از بهار در بستر کشت کاشته در محیط خانه و یا گرمخانه (دمای 20 الی 24 درجه ) نگهداری نمایید و بعد از پایان یخبندان بهاری ، گیاهانی را که ارتفاع آنها به بالای 5 سانتی متر می رسد را به محیط باز منتقل نمایید . به باید داشته باشید زمان گلدهی گیاه از زمان کاشت بذر به مدت 10 الی 12 هفته طول می کشد.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر گل ارمانتوس ابلق
تاریخ ثبت
1399/12/16
تاریخ به روز رسانی
1399/12/16
ابعاد
150 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
140,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه