بذر هندوانه ارژانتینی
بذر هندوانه ارژانتینی
قیمت: 275,000 ریال
خرید
بذر هندوانه ارژانتینی
شرح محصول:

طریقه کاشت هندوانه آرژانتینی

هندوانه میوه مورد علاقه و مخصوص فصل تابستان است .مناسب جهت مرطوب کردن دهان و رفع عطش و تشنگی است. هندوانه های بزرگ و کشیده ( بیضی شکل) که اولین نوع هندوانه ای است که به ذهن میرسد، فضای خیلی زیاد و فصلی طولانی را برای رشد نیاز دارد . انتخاب آنها بیشتر بر روی هندوانه کوچکتر و نسبتا شیرین ازنوع هندوانه گرد و یا پلنگی است که فضایی در حدود 3/1 را نسبت به آن نیاز دارد.

چگونه هندوانه پرورش دهیم :

مکانی را انتخاب کنید که گیاهتان بتواند نور خورشید را به طور کامل دریافت کند. هندوانه ها بسیار پر خور هستند، میزان زیادی کود کشاورزی و کود طبیعی و برگ به زمین تان اضافه کنید، با خاک آن خوب کار کنید، مطمئن شوید که خاک به خوبی میتواند آب را جذب کند .

مرتبا کود دهی کنید ، از کودهای با نیتروژن بالا آنقدر استفاده کنید تا هنگامی که هندوانه شروع به گل دادن میکند، پس از آن کودتان را به کودهای دارای پتاسیوم و فسفر بالا تغییر دهید،حتی استفاده از کودهای مایع و برگ مانند نیز توصیه می کنیم.گیاه هندوانه بسیار زیاد عاشق آب است، حتما در دوره های کوتاه خشک بودن خاک نیز به آن آب اضافه کنید تمام وقت خاک آن را مرطوب نگه دارید.

مهم : خربزه و هندوانه ها تنها به کودهای شیمیایی به حد معادلی نیاز دارند . طبق گفته دکتر فریتی باغبانان باید توجه کنند که بیش از حد به محصولشان نیتروژن اضافه نکنند. ایشان اضافه می کنند که نیتروژن بیش از حد زمان چیدن میوه را به تاخیر می اندازد پس بنابراین رسیده شدنش نیز به تاخیر می افتد . حتی شانس بیمار شدن برگها را نیز شدت می دهد. اگر برگهای زیادی بیمار و آفت زده شوند – شکر به اندازه ی کافی تولید نمی شود و خربزه ها یا هندوانه ها مزه ای مانند خیار ( بالنگ ) را می دهند.

کاشتن هندوانه آرژانتینی

– در خانه: اگر منطقه شما دارای فصل کاشت کوتاهی میباشد و یا اینکه میخواهید هرچه سریعتر هندوانه شما به نتیجه برسد ، پس جوانه هارا در ظرف ها یا گلدانهای تکی و جداگانه بکارید.ما پیشنهاد می کنیم که از گلدانهای دارای کود گیاهی یا زغال سنگ استفاده کنید زیرا بدینوسیله می توان آن را مستقیما و با حداقل شک جابجایی ، گیاه را در باغ بکارید.

-در زمین و باغ : بذر هندوانه آرژانتینی را تقریبا حدود 2/5 سانتی متر در زیر خاک قرار دهید و آن هارا به صورت ردیفی و با فاصله ای در حدود 90 تا 100 سانتیمتر در میانشان بچینید و ردیفها را 180 تا 220 سانتی متر از هم فاصله دهید، می توانید دو تا سه تخم را در یک مکان بکارید.

-هندوانه – خیار و کدو بهتر است تا دوسال در آن مکان که قبلا یکی از آنها کاشته شده بود کاشته نشوند،کاشتن در همان نقطه می تواند موجب تحریک آفات و حشراتی شود که برای این گونه محصولات ضرر دارند.

برداشت هندوانه آرژانتینی

پس کی بدانیم که یک هندوانه رسیده است ؟ بیشتر مردم بر روی این میوه به آهستگی ضربه میزنند و صدای تلپ آرومی را میشنوند . اگر خیلی از آنها را بکارید این روش به عنوان یک روش هنری محسوب میشود .

دیگر نشانه ها شامل :

– توقف رشد

– زرد شدن قسمت زیرین میوه

– خشک شدن و چروک شدن ساقه نزدیک پایه میوه

حشرات و آفات گیاه هندوانه آرژانتینی

هندوانه به راحتی از انواع مختلفی از آفت ها تاثیر می پذیرد. حشرات خیار ( نوعی سوسک بالنگی ) دشمن ساقه هندوانه میباشند . سوسک های خیاری مواد مغذی گیاه را میدزدند ، گرده آنها را می خورند و به شیوع بیماری گیاه می پردازند.

-( کک) . این حشرات به گیاه تنها در حالی که جوانه است حمله می کند.

– سوسکهای خال دار و راهدار خیاری ( بالنگی) یا کرم غلات . این آفات می توانند محصول را با خوردن بخش های زیادی از برگهای گیاه از بین ببرند.مهم تر اینکه حامل باکتری پژمرده کننده گیاه نیز هستند به خاطر اینکه باکتری ها در سیستم انتقال آب گیاه قرار میگیرند – گیاه قابلیتش را در جذب آب از دست می دهد و گیاه به طور ناگهانی در طول یک شبانه روز پژمرده می شود . جمع شدن باکتری ها مدتی طول می کشد بنابراین گیاه درست در حالی که آماده میوه دادن است پژمرده است.

دکتر فریتی می گوید که سوسکها تنها درست در یک شب می تواند گیاه را نابود کند . پس او توصیه می کند که بر روی گیاه جوان پوششی قرار دهید و یا جوانه ها را هرچه زودتر سمپاشی کنید.

بهترین حشره کشها Malathion و Sevin یا ( Marlate (methoxychlor) هستند.

سختی ها و مشکلات هندوانه آرژانتینی

هندوانه ها میوه های سالیانه ی حساسی میباشند سرماهای بهار و پاییز آنها را از بین میبرد. آنها در مناطق گرمتر رشد بهتر و با موفقیت تری دارند. رشد آنها در شب های سرد آهسته میشود . محافظهای زیادی را برای جوانه های حساستان تهیه کنید . از کلا هک های گرم و قالب سرما برای شب های سرد و یا زمانی که احتمال سرمای کشنده می رود استفاده کنید.

سرمای پاییز میوه را خراب نمی کند و شما میتوانید آن را برداشت کنید.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر هندوانه ارژانتینی
تاریخ ثبت
1400/1/10
تاریخ به روز رسانی
1402/2/31
ابعاد
150 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
275,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه