بذر فلفل کاپی زرد
بذر فلفل کاپی زرد
قیمت: 275,000 ریال
خرید
بذر فلفل کاپی زرد
شرح محصول:

فلفل کاپی زرد گونه ای فلفل زیبا و زینتی به رنگ زرد است که ظاهر نیمه دلمه ای دارد. از طریق بذر تکثیر می شود و گیاهی یکساله است که از باردهی خوبی برخوردار است و در بیشتر مناطق رشد می کند و فضای کمی را اشغال می کند و برای کاشت در گلدان و گلخانه رقم مناسبی است.

مشخصات گیاهی فلفل کاپی زرد:

فلفل کاپی زرد گونه ای فلفل به رنگ زرد است که همچون سایر گونه های بذر فلفل به صورت بوته ای کوتاه رشد می کند که از باردهی خوبی نیز برخوردار است. این نوع فلفل ظاهری نیمه دلمه ای دارد که کمی از فلفل دلمه ای درازتر است. گوشت لذیذی دارد و دارای تعدادی زیادی دانه در قسمت داخلی خود دارد که به رنگ سفید و پهن است. نام علمی این نوع فلفل که طرفداران زیادی نیز دارد Sweet Yellow Kapia Peppers است. از گونه های کمیاب فلفل به شمار می رود. این گیاه بومی مناطقی از کشور مجارستان است.

نسبت به شرایط اقلیمی سرما و گرما مقاوم است و تا شروع فصل سرما در پاییز محصول می دهد. این نوع فلفل را می توانید در گلخانه پرورش دهید چرا که فضای کمی را اشغال می کند و از سوی دیگر از باردهی مطلوبی نیز برخوردار است که در بیشتر مناطق رشد می کند. از این فلفل علاوه در آشپزی، تازه خوری برای تهیه ادویه، سالاد، پیتزا، دلمه و … استفاده می کنند که طعم شیرینی نیز دارد.

طرز کاشت بذر فلفل کاپی زرد:

فلفل کاپی زرد از طریق بذر تکثیر می شود. در کاشت بذری که به صورت غیرمستقیم و از طریق کاشت نشاء انجام می شود، ابتدا یک گلدان یا سینی نشاء آماده کنید و توجه داشته باشید که از زهکشی خوبی برخوردار باشد. گلدان یا سینی را با خاک مرطوب و سبک پر کنید و بذر گیاه را به صورت سطحی بکارید و با انگشت خود غلتک ریزی انجام دهید و روی آن را با مخلوطی از خاک نرم و سبک بپوشانید و گیاه را با استفاده از آبپاش طوری آبیاری کنید که بذرها جابجا نشوند و بستر مورد نظر نیز مرطوب شود. روی گلدان را با نایلون روشن بپوشانید و چندین سوراخ برای تهویه هوای مناسب ایجاد کنید. پس از گذشت 5 تا 15 روز بذر گیاه در دمای 20 تا 25 درجه سانتی گراد جوانه می زند و شروع به رشد می کند، پس از آنکه ارتفاع آن به 10 تا 12 سانتیمتر رسید می توانید آن را به زمین اصلی منتقل کنید. پس از گذشت 70 تا 80 روز بوته این گیاه بالغ و میوه های آن قابل برداشت و استفاده می شود.

زمان کاشت بذر: زمان کاشت بذری این گیاه در فصل بهار و پاییز است.

ارتفاع: ارتفاع این گیاه بین 50 تا 65 سانتیمتر است.

فاصله کاشت بذر: فاصله کاشت بذر 40 تا 50 سانتیمتر است.

عمق کاشت بذر: عمق کاشت بذر 3 تا 6 میلیمتر است.

خاک مناسب رشد: برای رشد به خاک کمپوست، پیت ماس و خاک باغچه با زهکشی مناسب نیاز دارد.

دمای مورد نیاز: دمای مناسب برای رشد این گیاه 21 تا 32 درجه سانتی گراد است.

زمان گلدهی: گلدهی این گیاه 30 روز پس از کاشت بذر است.

مقدار آبدهی: به آبیاری متوسطی نیاز دارد، نگذارید سطح خاک خشک شود.

نور: آبیاری کامل را دوست دارد.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر فلفل کاپی زرد
تاریخ ثبت
1400/1/8
تاریخ به روز رسانی
1402/2/31
ابعاد
150 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
275,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه