بذر فلفل کاپی سبز
بذر فلفل کاپی سبز
قیمت: 275,000 ریال
خرید
بذر فلفل کاپی سبز
شرح محصول:

فلفل کاپی سبز کمرنگ گیاهی یکساله است که از طریق بذر تکثیر می شود. این نوع فلفل به صورت نیمه دلمه ای و به رنگ سبز روشن رشد می کند. خواص بسیاری دارد که در آشپزی، تهیه سالاد، دلمه، ادویه و … استفاده می کنند. طعم ترد و شیرینی دارد.

مشخصات گیاهی فلفل کاپی سبز کمرنگ:

فلفل کاپی سبز کمرنگ بومی مناطقی از مجارستان است که امروزه در بیشتر مناطق جهان رشد می کند که دارای واریته های مختلفی است که یکی از واریته های آن به رنگ سبز روشن یا کمرنگ است. خواص بسیاری دارد و دارای ظاهری نیمه دلمه ای است که قسمت گوشتی آن بسیار خوشمزه است که طعمی شیرین و تردی دارد. نام علمی این گیاه خارق العاده Sweet pale-green Kapia Peppers است.

نسبت به شرایط اقلیمی سرما و گرما مقاوم است و معمولاً تا شروع فصل سرما محصول می دهد. گلهای کوچکی دارد و رشدی همچون سایر فلفل ها دارد. بوته این گیاه کوچک و به صورت جمع و جور است که باردهی خوبی دارد که به صورت گیاهی یکساله رشد می کند. از این نوع فلفل در آشپزی، تهیه سالاد، ادویه، خشک شده و … استفاده می کنند. کاشت آسانی دارد و از رشد سریعی نیز برخوردار است طوریکه پس از گذشت 75 تا 80 روز بالغ می شود که می توانید محصول آن را برداشت کنید.

طرز کاشت بذر فلفل کاپی سبز کمرنگ:

فلفل کاپی سبز کمرنگ از طریق بذر به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم تکثیر می شود، که کاشت مستقیم این گیاه زیاد مرسوم نیست و کمتر کشاورزی از این روش استفاده می کند، بنابراین بهترین روش کاشت بذری از طریق غیرمستقیم است که در این روش ابتدا بستر مورد کاشت اعم از سینی نشاء، خزانه یا گلدان مورد کاشت خود را آماده و خاک آن را کمی مرطوب کنید. بذر گیاه را به صورت دستی بکارید و غلتک کوچکی با دست خود بر روی بذر انجام دهید و با لایه نازکی از خاک نرم و کود بپوشانید و در نهایت گیاه آبیاری کنید. برای تسریع در جوانه زنی بذر بهتر است روی بذرها را با نایلون روشنی بپوشانید و چندین سوراخ برای تهویه هوا ایجاد کنید. دمای مناسب برای جوانه زنی این گیاه 20 تا 25 درجه سانتی گراد است. پس از گذشت 5 تا نهایتاً 15 روز بذر گیاه سر از خاک بیرون می آورد، زمانی که گیاه رشد کرد و به حد معینی از رشد رسید می توانید نشاء به دست آمده را جابجا و به زمین اصلی منتقل کنید.

زمان کاشت بذر: زمان کاشت بذری این گیاه فصل بهار و پاییز است.

ارتفاع: ارتفاع این گیاه بین 45 تا 70 سانتیمتر است.

فاصله کاشت بذر: فاصله کاشت بذر 45 تا 55 سانتیمتر است.

عمق کاشت بذر: عمق کاشت بذر 4 تا 6 میلیمتر است.

خاک مناسب رشد: برای رشد به خاک لومی، شنی و خاک باغچه با زهکشی مناسب نیاز دارد.

دمای مورد نیاز: دمای مناسب برای رشد این گیاه 18 تا 32 درجه سانتی گراد است.

زمان گلدهی: گلدهی این گیاه سه تا پنج هفته پس از کاشت بذر است.

مقدار آبدهی: به آبیاری متوسط و مرطوبی نیاز دارد.

نور: برای رشد به آفتاب کامل نیاز دارد.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر فلفل کاپی سبز
تاریخ ثبت
1400/1/7
تاریخ به روز رسانی
1402/2/31
ابعاد
150 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
275,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه