بذر فلفل اوجی دوسی
بذر فلفل اوجی دوسی
قیمت: 245,000 ریال
خرید
بذر فلفل اوجی دوسی
شرح محصول:

فلفل اجی دو سی از گیاهان علفی زیبا و زینتی است که میوه آن به ستاره شباهات دارد. فلفل اجی دو سی همانطور که از ظاهرش پیداست به صورت ستاره و دلمه است. به صورت یکساله کشت می شود.در ادامه با بذرخونه همراه شوید...

از فلفل اجی دو سی برای سفره آرایی و همچنین تزئین سفره استفاده می کنند. این نوع فلفل در رنگ های مختلفی اعم از قرمز، نارنجی ، سبز، زرد و … تولید می شود. برگ های این گیاه به رنگ سبز می باشد که رگبرگ های کوچکی دارند. برگ ها به نسبت بزرگ و دندانه دار هستند. شاخه این گیاه نیز به رنگ سبز می باشد. با کاشت این گیاه علاوه بر مصرف خوراکی از زیبایی آن نیز بهره مند شوید.

این فلفل با گل های زرد رنگ از دسته فلفل چیلی، تند، خوشمزه و درختی بوده که از بومیان پرو محسوب می شود. البته برای اولین بار تجارت آن از برزیل آغاز شده است. برای رسیدن میوه های این گیاه باید 90 روز منتظر باشید. در اصطلاح به این فلفل ها، ستاره دریایی گفته شده که قطری در حدود 5 سانتی متر دارند. مانند گوجه فرنگی، بادمجان و دیگر صیفی جات این دسته، فلفل های ستاره ای نیز گرما دوست بوده و نسبت به سرما حساس هستند. تمامی نیازهای فلفل مانند دیگر صیفی جات نامبرده است اما به دلیل آنکه گرما و خشکی را بیشتر تحمل می کنند، منجر به تند شدن برخی از انواع آن می شود. توصیه می کنیم به دلیل ساقه های نرم و شکننده فلفل، آن ها را به یک تکه چوب ببندید.

طریقه کاشت بذر فلفل اجی دو سی قرمز:

فلفل ستاره ای به آسانی از طریق بذر به صورت مستقیم و غیرمستقیم تکثیر می شود. در کشت مستقیم که در اوایل فصل بهار کشت می شود پس از آماده نمودن زمین سطح کشت بذرها را به مدت 24 ساعت در آب ولرم خیس کنید و سپس آن را بکارید و آبیاری کنید طوری که مرطوب شود. تا زمان جوانه زنی سطح خاک را مرطوب نگه دارید. پس از حدود2 تا 3 هفته بذر جوانه می زند و شروع به رشد می کند.

در کشت غیرمستقیم بذر نیز در اواخر فصل زمستان بذرها را در درون خزانه و یا گلدانی بکارید و سپس آن را آبیاری کنید تا مرطوب شود هر روز گیاه را با آبپاش آبیاری کنید. پس از مدتی بذر جوانه می زند و شروع به رشد می کند. پس از آنکه گیاه به حد معینی از رشد رسید آن را به زمین اصلی منتقل کنید.

ارتفاع فلفل اجی دو سی قرمز :

ارتفاع این گیاه بسته به شرایط اقلیمی بین 30 تا 80 سانتی متر و گاها بیشتر و کمتر نیز می باشد.

فاصله کاشت بذر فلفل اجی دو سی قرمز:

فاصله کاشت بذر 20 تا 30 سانتی متر است.

عمق کاشت بذر فلفل اجی دو سی قرمز :

عمق کاشت بذر 0.5 تا 2 سانتی متر است.

خاک مناسب رشد فلفل اجی دو سی قرمز:

فلفل ستاره ای برای رشد خاک های سبک و شنی با ph مناسب 5.5 و 5.7 را ترجیح می دهد. خاک باید از زهکشی مناسبی برخوردار باشد

زمان گلدهی فلفل اجی دو سی قرمز:

گلدهی این گیاه بسته به زمان کاشت اواخر فصل بهار و تابستان می باشد.

مقدار آبدهی فلفل اجی دو سی قرمز:

به آبیاری متوسطی نیاز دارد.

نور فلفل اجی دو سی قرمز:

از گیاهان آفتاب دوست می باشد که برای رشد به نور زیاد خورشید نیاز دارد.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر فلفل اوجی دوسی
تاریخ ثبت
1400/1/7
تاریخ به روز رسانی
1402/2/31
ابعاد
150 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
245,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه