بذر گل زنبق معطر
بذر گل زنبق معطر
قیمت: 170,000 ریال
خرید
بذر گل زنبق معطر
شرح محصول:

گل زنبق گیاهی سرما دوست بوده و با شروع فصل سرما کشت می شود.ریشه زنبق علاوه بر صنعت عطرسازی در داروسازی و در پخت و پز هم استفاده می شود. .گنتار به معنی رایحه و بو در پارسی کهن بوده است.

زنبق ها گونه های مختلفی دارن که فقط از دو گونه اون توی عطرسازی استفاده میشه که شامل Iris germanica و یا گونه (Iris pallida (Dalmatian iris or Sweet iris هستش . روغن اسانس ریشه زنبق حدود 0.1 تا 0.2 درصد از کل وزن ریشه است که از طریق روش تقطیر بخار بدست می آید. وقتی ریشه زنبق را از گیاه 3 ساله آن بیرون می آورند می بایست چیزی حدود دو تا هفت سال بماند تا خشک شود. هر چقدر که ریشه بیشتر بماند درصد ماده اصلی معطر آن بنام Irone در آن افزایش می یابد که روی قیمت فروش آن اثر می گذارد.

اسانس ریشه زنبق را میتوان جزو گرانترین اسانس های طبیعی موجود در بازار برای صنعت عطر سازی در نظر گرفت، تنها رقیب اون شاید اسانس انواعی از چوب عود باشن، اسانس این ماده بالای 10 برابر رز و حدود 30 برابر اسانس بهار نارنج ارزش دارد. ریشه زنبق علاوه بر صنعت عطرسازی در داروسازی و در پخت و پز هم استفاده می شود. .گنتار به معنی رایحه و بو در پارسی کهن بوده است.

اسانس ریشه زنبق یک رایحه ای با شیرینی ملایم، گرم با زیر نت ملایم چوبی و یادآور گل بنفشه دارد. از این ماده بعنوان بیس نوت و فیکسیتیو در عطرها استفاده میشه.

از عطرای شاخصی که درش اسانس ریشه زنبق استفاده شده میشه از :

Orris Ochre by Soivohle
American Beauty (Rose No. 1) by DSH Perfumes
Scent of Hope by DSH Perfumes
Iridum by DSH Perfumes
Orris Root D.S. & Durga
Les Exclusifs de Chanel 28 La Pausa
نام برد.

طبق معمول کشورهای حوضه دریای مدیترانه نظیر ایتالیا ، فرانسه و مراکش جزو تولید کننده های عمده این ماده هستن.

کاشت بذر گل زنبق گنتار:

زمان کاشت بذر گل زنبق گنتار در پاییز بعد از شروع سرما می باشد. قبل از کاشت، بذرها را در یک ظرف آب بگذارید و اجازه دهید به مدت 3 تا 5 روز در آب بمانند. برای جلوگیری از بیماری های قارچی، هر روز آب را عوض کنید. بعد از گذشت 3 تا 5 روز، بذرها را به مدت 20 دقیقه روی حوله کاغذی قرار دهید تا خشک شوند. یک گلدان 15 سانتی متری را با ترکیبی از 3 قسمت کمپوست، 2 قسمت پیت ماس و یک قسمت پرلیت پر کنید. سپس بذرها را به عمق 1 سانتی‎متر در این ترکیب بکارید. گلدان را خارج از خانه در یک مکان سایه دار قرار دهید تا بذرها به صورت طبیعی دوره سرما را بگذرانند. بعد از کاشت بذر، به طور کامل آب دهید.

هر زمان که 6 میلی متر از سطح کمپوست خشک شد، آن را مرطوب نمایید. از آبیاری بیش از حد اجتناب کنید، در شرایط خیس بذرها پوسیده می‎شوند. جوانه زنی معمولا دو تا سه ماه بعد از کاشت بذر انجام می شود ولی ممکن است بیشتر طول بکشد بنابراین نا امید نشوید. بعد از جوانه زنی، گلدان را به یک مکان آفتابی منتقل کنید. به طور منظم به گیاه آب دهید ولی بین هر بار آبیاری اجازه دهید یک سانتی متر از قسمت بالایی ترکیب کاشت، خشک شود. نهال گل زنبق گنتار را شش هفته بعد از رفع سرما، در بهار می توانید به زمین منتقل کنید. نهال ها را در یک مکان آفتابی و خاک دارای زهکشی خوب بکارید. فاصله بین نهال ها را 30 تا 60 سانتی‎متر در نظر بگیرید. بعد از کاشت نهال، یک کود کم نیتروژن به خاک اضافه کنید. هر سال بهار بعد از مشاهده رشد جدید، یک کود کم نیتروژن مانند کود NPK 5-10-10 به خاک اضافه نمایید و کوددهی را در اوایل تابستان حدودا یک ماه بعد از گل دهی تکرار کنید.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر گل زنبق معطر
تاریخ ثبت
1400/1/3
تاریخ به روز رسانی
1400/1/3
ابعاد
150 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
170,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه