بذر گل کتان قرمز
بذر گل کتان قرمز
قیمت: 324,000 ریال
خرید
بذر گل کتان قرمز


بذر گل کتان قرمز
شرح محصول:

تعداد:20 عدد

گل کتان گیاهی یک ساله یا چند ساله می باشد، گلهای آن قرمز و دارای 5 گلبرگ است که طول هر کدام 3 تا 4 سانتی متر می باشد، گیاهی زیبا مناسب برای کاشت در باغچه و گلدان، کاشت بذر گل کتان بسیار ساده بوده و به راحتی میتوان به گل رسید.

زمان گلدهی این گل، اوایل بهار تا اواخر تابستان می باشد، البته در صورتی که بهار اقدام به کاشت شود گلهای آن اواخر خرداد یا اوایل تیر ظاهر می شوند.

در ادامه به آموزش دقیق کاشت بذر گل کتان قرمز گل درشت می پردازیم.

فضایی را که برای کاشت انتخاب می کنید روزانه باید دارای 7 تا 8 ساعت نور خورشید باشد، این گیاه سایه ی جزئی را نیز میتواند تحمل کند.

تخم کتان قرمز به صورت علفی و یکساله رشد می کند و دانه های قرمز رنگی را تولید می کند که از آن برای تهیه دمنوش و از پوره آن در ماست و آویشن استفاده می کنند. از طریق بذر تکثیر می شود. خواص بسیاری دارد و از رشد سریعی نیز برخوردار است.

مشخصات گیاهی تخم کتان قرمز:

تخم کتان قرمز دانه های قرمز رنگ بیضی مانندی را تولید می کند که خواص دارویی و درمانی زیادی دارد که از آن به عنوان دمنوش و یا به صورت پوره یا پودر شده در ماست و همچنین آویشن استفاده می کنند. توجه داشته باشید که بر خلاف تخم کتان قرمز دانه کتان سفید خاصیتی ندارد و صرفاً از آن به عنوان غذای پرنده استفاده می کنند.

به صورت گیاهی علفی رشد می کند که گلهای زیبا چند گلبرگی این گیاه در انتهای ساقه گیاه به رنگ آبی ظاهر می شود. ساقه و برگ این گیاه علفی و به رنگ سبز است. ریشه عمیقی دارد که در خاک فرو می رود، گیاهی یکساله است که از رشد به نسبت سریعی برخوردار است طوری که اگر در بهار آن را کشت کنید در فصل تابستان و پس از گذشت 4 ماه قابل برداشت و استفاده می شود.

طرز کاشت بذر تخم کتان قرمز:

تخم کتان قرمز از طریق بذر تکثیر می شود. در کشت بذری ابتدا بستر مورد کشت را برای کاشت بذر مهیا کنید، بذرها را به مدت 12 تا 24 ساعت در آب ولرم خیس کنید و سپس بذر گیاه را در عمق مناسبی از خاک مورد کشت بکارید و با استفاده از خاک نرم و کود غنی روی بذر را بپوشانید و گیاه را آبیاری کنید و تا زمان جوانه زنی مرطوب نگه دارید چرا که رطوبت سبب تسریع در جوانه زنی بذر می شود. پس از گذشت 5 تا 15 روز در دمای مناسب بذر گیاه جوانه می زند و شروع به رشد می کند که از رشد قابل ملاحظه ای نیز برخوردار است.

زمان کاشت بذر: زمان کاشت بذری این گیاه در فصل بهار است.

ارتفاع: ارتفاع این گیاه به 120 سانتیمتر می رسد.

فاصله کاشت بذر: فاصله کاشت بذر بین 15 تا 20 سانتیمتر است.

عمق کاشت بذر: عمق کاشت بذر 10 تا 30 میلیمتر است.

خاک مناسب رشد: برای رشد خاکهای رسی و سبک را می پسندد که خاک مورد کشت باید از زهکشی مناسبی برخوردار باشد.

دمای مورد نیاز: دمای مناسب برای رشد این گیاه 17 تا 27 درجه سانتی گراد است.

زمان گلدهی: گلدهی این گیاه 40 روز پس از کاشت بذر است.

مقدار آبدهی: به آبیاری متوسطی نیاز دارد.

نور: نور کامل و مستقیم خورشید را برای رشد می پسندد.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر گل کتان قرمز
تاریخ ثبت
1399/12/19
تاریخ به روز رسانی
1402/8/5
ابعاد
150 * 180 * 200 MilliMeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
324,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه