بذر گل میمون الوان
بذر گل میمون الوان
قیمت: 300,000 ریال
خرید
بذر گل میمون الوان
شرح محصول:

تعداد:100 عدد

گل میمون در رنگ های زیبا و گلدهی خوشه ای مناسب برای کاشت بهاره و تابستانه در باغچه و گلدان.

گل میمون برای رشد و گلدهی به نور کافی احتیاج دارد . بنابراین بایستی در محل آفتابگیر در باغچه کاشته شود. خاک باغچه باید بایستی قوی و دارای زهکشی خوبی باشد.

گل میمون را در گلدان نیز می توان پرورش داده و نسبت به زمان کاشت بذر در فصول مختلف در گلخانه به گل می نشیند..

در مناطق با زمستان شدید به صورت یک ساله و در مناطقی که زمستان ملایمی دارند به صورت دو ساله کشت می شود،

گل میمون خنکی را بیشتر می پسندد و گلدهی بهتری دارد، در فصل تابستان گلدهی آن کاهش می یابد.

بذر گل میمون الوان یک بذر ارگانیک میباشد. این بسته بذر گل به رنگ الوان میباشد. گل میمون از گیاهان یک ساله و چند ساله محسوب می شود. گل میمون نام مشترک سرچشمه ای از واکنشهای گل به فشردن گلوی آن می باشد که باعث می شود دهان گل باز شود و زیبایی خاصی را به وجود بیاورد.

مشخصات گیاهی گل میمون الوان:

گل میمون دارای گونه های مختلفی است. دارای ارقام پا کوتاه و پا بلند می باشد. برگهای این گیاه به صورت متناوب متقابل و قاعده ای می باشند. بوته این گل دارای شاخ و برگهای زیادی است که انتهای هر شاخه معمولا به خوشه ای از گل ختم می شود. گلهای این گیاه از گلبرگ به هم چسبیده تشکیل شده است. گل میمون دارای رنگهای مختلفی همچون سفید، صورتی، زرد، کرم، بنفش و مخروطی شکل و راه راه می باشد که زیبایی خاصی را به محیط تزریق می کند. برگهای سبز رنگ و نوک تیزی دارد.

طرز کاشت بذر گل میمون الوان:

تکثیر گل میمون از دو طریق کاشت بذر و قلمه می باشد. در تکثیر بذری ابتدا در اواخر فصل زمستان بذرهای این گیاه را در خزانه ای در گلخانه بکارید تا رشد کند. بذرها معمولا پس از یک الی دو هفته جوانه می زند. پس از آنکه گیاه به حد میعنی از رشد خود رسید آن را در گلخانه سرد یا شاسی قرار دهید. و با شروع فصل بهار آن را به گلدان، باغچه و یا زمین اصلی انتقال دهید.

همچنین می توانید با شروع فصل بهار و پس از اتمام سرما بذر را مستقیما در زمین بکارید. از روش قلمه زنی برای گونه های پر پر این گیاه انجام استفاده می شود، که معمولا بذری تولید نمی کنند، برای این منظور از ساقه های بدون گل با چاقو قلمه تهیه کنید و سپس قلمه را در خزانه نگهداری کنید تا ریشه دار شود و سپس در محل مورد نظر بکارید.

فاصله کاشت بذر: فاصله کاشت این گیاه بین 20 تا 30 سانتی متر می باشد.

عمق کاشت بذر: بذرهای این گیاه به هنگام کاشت نیاز به نور کافی دارند بنابراین پس از کاشت بذر لایه نازکی خاک روی آن بریزید.

ارتفاع: ارتفاع گل میمون بسته به گونه های مختلف پا کوتاه و پا بلند متفاوت است ولی معمولا ارتفاع این گیاه بین 20 تا یک متر متغیر می باشد.

خاک مناسب رشد: برای رشد بهتر به خاکی با زهشکی مناسب نیاز دارد بهترین خاک برای رشد این گیاه معمولا خاکبرگ، پیت ماس، کود دامی پوسیده می باشد.

دوره بلوغ یا گلدهی: گلدهی این گیاه از اواخر بهار تا اوایل فصل پاییز می باشد.

دمای مناسب رشد: گل میمون آب و هوای خنک را بیشتر دوست دارد و دمای ایده آل برای رشد این گیاه بین 10 تا 14 درجه سانتی گراد می باشد.

مقدار آبدهی: به آبیاری کمی نیاز دارد بین دو آبیاری سطح مورد نظر باید خشک شود.

نور مناسب: برای رشد به نور مستقیم آفتاب نیازمند است.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر گل میمون الوان
تاریخ ثبت
1399/12/16
تاریخ به روز رسانی
1402/6/18
ابعاد
150 * 180 * 200 MilliMeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
300,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه