بذر گل گازانیا میکس
بذر گل گازانیا میکس
قیمت: 265,000 ریال
خرید
بذر گل گازانیا میکس


بذر گل گازانیا میکس
شرح محصول:

تعداد:20 عدد

گازانیا گیاهی با قد کوتاه است که از آن به عنوان یک گیاه پوششی استفاده می کنند. این گیاه در دسته گل های زینتی قرار می گیرد و زیبایی های بسیاری با خود به ارمغان می آورد. بذر گل گازانیا میکس را باید با توجه به خصوصیات این گیاه بکارید. از این رو شما را تشویق به خواندن متن پیش رو می کنیم. با خواندن این متن اطلاعات کاملی در رابطه با این گیاه به دست می آورید.

معرفی بذر گل گازانیا میکس

گازانیا بومی آفریقای جنوبی است. این گیاه حدود 16 گونه مختلف دارد که همگی این گونه ها در دسته گیاهان علفی قرار می گیرند. گازانیا را از خانواده آفتابگردان ها می دانند که گل های مرکب دارد. روی نهنج این گل، گلچه هایی قرار گرفته است. همین طور گلچه های عقیم در حاشیه سطح گل و گلچه های کامل نیز در مرکز قرار دارند. این گیاهان در مناطق سردسیر به صورت یک ساله کشت می شوند. در حالی که در مناطقی با آب و هوای معتدل این گیاه را به صورت چندساله نیز می کارند. گل گازانیا میکس از 4 رنگ گل تشکیل شده است که تمام آن ها حلقه ای مشکی در قاعده خود دارند. بوته های این گیاه به صورت طوقه ای رشد می کنند. گل گازانیا میکس برای کاشت در حاشیه و گلدان گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود.

نوع بذر گل گازانیا میکس

بذر این گیاه از دسته بذر گل های زینتی نوع بذور سلکسیون است. این دسته از بذور را با گزینش بذر گیاهان سالم و پرگل به دست می آورند. به همین دلیل این بذرها عملکرد فوق العاده ای از خود نشان می دهند که بسیار مورد توجه کشاورزان قرار گرفته است.

نحوه کاشت بذر گل گازانیا میکس

گل گازانیا در چهار رنگ در بازار موجود است که نحوه کاشت و برداشت این گیاهان شبیه به یکدیگر است. برای کاشت این گیاه علاوه بر روش مستقیم امکان استفاده از سینی کشت نیز وجود دارد. در کاشت مستقیم این گیاه باید ابتدا کود کند رها شونده را در زمستان به زمین اصلی اضافه کنید. سپس زمین را به خوبی بیل بزنید تا خاک به طور کامل همگن شود. سپس محل کاشت را کاملا با قارچکش و سم دیازینون سمپاشی کنید. در مرحله آخر نیز بذرها را روی خاک پاشیده و روی آن را با کود گاوی سرند شده بپوشانید. بذرها بعد از 5 الی 10 روز جوانه می زنند. زمانی که نشاهای گیاه 4 برگه شدند، زمین را علف کشی کنید. برای کاشت بذر گل گازانیا میکس در سینی نشا باید از خاک کوکوپیت به همراه پرلیت استفاده شود. بعد از ضدعفونی کردن خاک، بذرها را در سلول های جداگانه بکارید. زمانی که نشاها 4 برگه شدند، آن ها را به گلدانی با سایز 6 منتقل کنید. در کاشت این گیاه باید به موارد زیر توجه داشته باشید.
خاک: خاک های سبک و غنی باغچه برای این گیاه مناسب خواهند بود.
آبیاری: زمانی که بذر این گیاه را کاشتید، باید زمین را با آبپاش آبیاری کنید. زیرا عمق کاشت بذرها سطحی است و با این کار از جابه جا شدن بذرها جلوگیری کرده اید.
نور: این گیاه نیاز به آفتاب کامل دارد. در صورتی که این گیاه را در مکانی با نور کم قرار دهید، گلبرگ های آن بسته می شوند. نور زیاد نیز منجر به باز شدن گلبرگ ها می شود.

زمان مناسب کاشت بذر گل گازانیا میکس

این گیاه را باید در فصل زمستان و در خزانه کاشت. برای کاشت این گل زیبا باید در ماه آذر و دی اقدام کنید. به این ترتیب این گیاه در اسفند الی فروردین ماه گلدهی خواهد داشت. در این زمان گیاه را به گلدان منتقل می کنند و در بازار به فروش می رسانند. لازم به ذکر است که در زمستان روی این گل را کود می ریزند. به این ترتیب از آسیب هوای سرد به این گیاه جلوگیری می کنند. در نهایت این گیاه در بهار مجددا سبز می شود که در این زمان شاهد گیاهی پر هستیم.

» ارسال سفارشات پستی حداکثر 24 تا 48 ساعت پس از واریز وجه توسط پست پیشتاز انجام می شود «

راهنمای کاشت به همراه بسته پستی ارسال می شود

از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بذر گل گازانیا میکس
تاریخ ثبت
1399/12/16
تاریخ به روز رسانی
1401/11/20
ابعاد
150 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
265,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه