بونسای افرا سبز مجنون
بونسای افرا سبز مجنون
قیمت: 625,000 ریال
خرید
بونسای افرا سبز مجنون


بونسای افرا سبز مجنون
شرح محصول:

مشخصات کلی افرا ژاپنی مجنون

درخت افرا ژاپنی مجنون یکی از زیباترین و باشکوه گونه های افرا است که طرفداران بسیار زیادی دارد. این درخت نسبت به سایر گونه های افرا کوچک تر است و به ارتفاع 2 تا 3 متر و عرض 1/5 تا 2/5 متر رشد می کند. افرا ژاپنی مجنون به صورت درختچه ای است. این درخت برای کاشت در باغ، باغچه، فضای سبز و ... مناسب می باشد و چشم انداز بسیار زیبایی ایجاد می کند. افرا ژاپنی مجنون در گلدان های بزرگ نیز قابل کاشت است و می توان به عنوان یک گیاه آپارتمانی از آن استفاده کرد. این درخت همچنین برای درست کردن بونسای نیز مناسب می باشد.


کاشت بذر افرا ژاپنی مجنون

بذر درخت افرا ژاپنی مجنون را به مدت 24 ساعت در آب گرم قرار دهید. بعد از گذشت این زمان بذرها را از آب خارج کنید و آن ها را در یک پلاستیک حاوی شن و ماسه یا پیت ماس قرار دهید. شن و ماسه را با آب مرطوب کنید. برای گردش هوا، چند سوراخ کوچک در کیسه پلاستیکی ایجاد کنید. کیسه پلاستیکی را به مدت 90 روز در یخچال قرار دهید. در این مدت رطوبت شن و ماسه (یا پیت ماس) را حفظ کنید ولی آن را خیس نکنید. انجام این فرآیند برای جوانه زنی بذر نیاز است. زمانی که بذرها را از یخچال خارج کنید ممکن است بعضی از آن ها جوانه زده باشند. یک گلدان 10 سانتی متری را با خاک گلدان پر کنید و بذرها در سطح خاک قرار دهید و آن ها را با یک سانتی متر خاک پوشش دهید. بعد از کاشت خاک را مرطوب کنید.

قبل از آبیاری مجدد اجازه دهید خاک کمی خشک شود تا ریشه گیاه پوسیده نشود. دمای مناسب برای جوانه زنی بذر درخت افرا سیاه 20 تا 24 درجه سانتی گراد می باشد. جوانه زنی بذر درخت افرا دو تا چهار هفته طول می کشد. بعد از جوانه زنی، گلدان را در یک مکان دارای نور و سایه قرار دهید تا از سوختن نهال جلوگیری شود. بعد از اینکه اندازه نهال 15 تا 25 سانتی متر شد آن را به یک گلدان بزرگ تر یا به زمین منتقل کنید. بهترین زمان برای انتقال نهال افرا به زمین اواخر ماه مهر یا اوایل تا اواسط بهار می باشد. فاصله بین نهال های افرا ژاپنی را 2 تا 3 متر در نظر بگیرید. بهتر است نهال در مکانی کاشته شود که صبح نور مستقیم خورشید و بعد از ظهر سایه داشته باشد و از باد محافظت شود. درخت افرای ژاپنی مجنون خاک های با زهکشی خوب را ترجیح می دهد. آبیاری باید به گونه ای باشد که خاک مرطوب شود و نباید خاک را خیس کرد. در صورتی که درخت افرا را در گلدان کاشته اید هفته ای یک بار به آن آب دهید. در اواسط بهار از یک کود آهسته رهش برای درخت افرا ژاپنی مجنون استفاده کنید.

راهنمای کاشت در بسته پستی ارسال می شود


از سایر محصولات ما هم دیدن فرمایید

محصول
بونسای افرا سبز مجنون
تاریخ ثبت
1399/11/7
تاریخ به روز رسانی
1402/8/5
ابعاد
200 * 180 * 200 Centimeter
وزن
200 Gram
گارانتی
تضمین کیفیت
قیمت
625,000 ریال
فروشنده

خرید سوال از فروشنده 

سایر محصولات این گروه